Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie serwisów internetowych jest jednym z najlepszych sposobów e-marketingu. Pozycjonowanie jest stosunkowo proste, ale długotrwałe. To prawdziwa walka o pozycje. Uważam, że jesteś w stanie samodzielnie pozycjonować Twoje serwisy!

SEO optimization, programming processCo to jest pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie to szereg zabiegów mających na celu zwiększenie pozycji Twojego serwisu w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek. Ponieważ w Polsce mamy do czynienia z dominacją wyszukiwarki firmy Google, dlatego mówimy tutaj o pozycjonowaniu stron WWW w Google.

Przed właściwym pozycjonowaniem strony internetowej, musisz dokonać jej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Samo pozycjonowanie to właściwie zdobywanie linków (łączy, odnośników) prowadzących do pozycjonowanej strony internetowej. Zatem możesz prowadzić pozycjonowanie samodzielnie!

Pozycjonować samemu czy zlecić pozycjonowanie?

Na to pytanie musisz sobie samodzielnie odpowiedzieć. Ja radzę Ci, jeśli to tylko możliwe, abyś samodzielnie pozycjonował swoje serwisy internetowe. Może to robić ewentualnie Twój pracownik.

Zlecanie pozycjonowania może być rosyjską ruletką

Zlecanie pozycjonowania może być potencjalnie niebezpieczne dla Twojego ebiznesu.
Powiedzmy, że prowadzisz sklep internetowy. Asortyment jest tu nieistotny. Główna część Twoich klientów dociera do Twojego sklepu przez wyszukiwarki. OK. Masz za mało wejść na sklep, zatem mało zarabiasz. Postanawiasz zlecić pozycjonowanie. Szukasz odpowiedniej firmy pozycjonerskiej, czytasz opinie na forach. W końcu decydujesz się jakąś firmę lub freelancera (czyli wolnego strzelca). No dobrze. Zaczynają pozycjonowanie Twojego sklepu i…

Uważaj, żeby nie dostać kary od Google

Pozycjonowanie to proces dość specyficzny. Dlaczego? Bo trzeba bardzo uważać. Nawet niewielki błąd może skutkować nałożeniem kary na Twój serwis. Taka kara oznacza spadek Twojego serwisu w wynikach wyszukiwania na różne słowa i frazy kluczowe, lub całkowite wykluczenie z indeksu Google! Co wtedy? W skrajnym przypadku, pozostaje Ci założyć nowy sklep pod inną domeną… jeśli pozbierasz się z tego ciosu. Wiele osób w takiej sytuacji kończy swój ebiznes.

Naucz się pozycjonowania i pozycjonuj samodzielnie!

Dlatego opracowałem darmowy kurs pozycjonowania stron internetowych. Kurs ten jest dostępny całkowicie za darmo, żadnych niedomówień. Po prostu zapisz się, a dostaniesz 14 profesjonalnie opracowanych lekcji dotyczących optymalizacji i pozycjonowania serwisów internetowych.
Ten kurs pozycjonowania opracowałem właśnie dlatego, żeby ludzie, tacy jak Ty, potrafili samodzielnie pozycjonować własne strony WWW. Pozycjonowanie wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

Dlaczego nie pozycjonuję komercyjnie stron internetowych?

Pozycjonuję tylko własne serwisy. Dlaczego? Przyczyny w zasadzie są dwie:

  • Google cały czas zmienia swój algorytm oceny stron internetowych i ustalania ich pozycji. To, co dziś jest dozwolone w SEO, jutro może być zabronione. Pozycjonowanie czyichś stron internetowych to wielka odpowiedzialność. Odpowiedzialność za czyjś biznes czy ebiznes.
  • Etyczne, właściwe pozycjonowanie jest niezwykle czasochłonne. Jeśli bym chciał pozycjonować komuś serwis w sposób dokładnie taki, jaki uważam za właściwy, nie wyżyłbym z tego :-]

Nie wypozycjonuję za Ciebie Twojego serwisu…

Dlatego nie wypozycjonuję Tobie sklepu internetowego, bloga czy innego serwisu. Możesz się jednak tego samemu nauczyć, np. dzięki mojemu darmowemu kursowi. A jeśli potrzebujesz pomocy, doradztwa – czekam na kontakt z Twojej strony. Chętnie pomogę Ci.

Oferuję Ci swoją pomoc i doradztwo w zakresie pozycjonowania

Usługa doradztwa w zakresie pozycjonowania zaczyna się od 297 PLN netto (365,31 PLN brutto).

Jeśli nie radzisz sobie z pozycjonowaniem Twoich serwisów, skontaktuj się ze mną. Sam kontakt nic nie kosztuje.