Obróbka grafiki dla WWW

Web design conceptGrafika na stronach internetowych powinna spełniać kilka kryteriów: estetycznych, technicznych i sprzedażowych. Nie zawsze musi być arcydziełem, ale nigdy nie może przeszkadzać w odbiorze serwisu. Grafika jest jednym z najważniejszych elementów na stronach WWW.

Jeden obraz jest wart więcej niż 1000 słów

Znasz to powiedzenie, prawda? Dlaczego tak jest? Bo jesteśmy wzrokowcami. Obraz jest błyskawicznie odbierany przez nasz umysł. Nie zdążymy przeczytać nawet pół zdania, a już mamy opinię o stronie internetowej, na którą trafiliśmy. Dlatego w Internecie grafika ma olbrzymie znaczenie.

Napisałem wyżej, że grafika w Internecie powinna spełniać 3 podstawowe kryteria. Opiszę je w skrócie.

Kryterium estetyczne grafiki na stronach internetowych

Grafika na stronach WWW musi być po prostu ładna, gładka, miła dla oka. Mówiąc o grafice, mam na myśli cały layout serwisu, jego ogólny wygląd. Wygląd serwisu internetowego powinien być spójny, dopracowany kolorystycznie i graficznie. Ponieważ lubimy ładne serwisy, dlatego nie należy zaniedbywać tego elementu stron internetowych.

Kryterium techniczne grafiki w serwisach WWW

Mam na myśli w zasadzie 2 podstawowe rzeczy: format i wielkość plików.
W Internecie dominują 3 formaty graficzne: jpg, gif i png. Są standardem, do którego należy się stosować.
Grafika internetowa powinna być zawsze zoptymalizowana pod kątem wielkości plików. Ponieważ obrazy w Internecie są wyświetlane na ekranie monitorów, dlatego nie muszą być jakościowo przydatne np. do druku.

Kryterium sprzedażowe grafiki internetowej

O co chodzi? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
Grafika na stronach internetowych musi być dostosowana do grupy docelowej klientów, do jakiej jest kierowany, przeznaczony Twój serwis. Dobra, odpowiednia grafika zwiększy Twoją sprzedaż i zyski. Nędzna, niedostosowana grafika może pogrążyć nawet serwis z dokonałą treścią, produktami i obsługą.

Oferta krzywy.pl wykonywania grafiki na potrzeby serwisów internetowych

Przyjrzyj się temu serwisowi. Krzywy.pl jest serwisem zoptymalizowanym graficznie. Zwróć uwagę na kolorystykę serwisu, stonowane grafiki, ilość użytych kolorów, dopracowanie poszczególnych elementów graficznych. Czy Twoja strona internetowa też jest dopracowana graficznie? Czy potrzebujesz pomocy w zakresie grafiki internetowej?

Jeśli potrzebna jest Ci moja pomoc, mogę dla Ciebie wykonać:

  • nagłówek serwisu internetowego
  • obróbkę zdjęć i grafiki na potrzeby stron WWW
  •  logotyp dostosowany do Twojej branży, firmy i grupy docelowej
  •  statyczny lub animowany banner
  •  optymalizację wielkości plików graficznych na Twoich stronach internetowych
  •  przyciski, buttony dopasowane do Twojego serwisu
  •  całościowy layout, design dla Twojej strony internetowej: firmowej, sprzedażowej, bloga, forum itp.
  •  inne, również nietypowe zlecenia graficzne

 

Cena usługi „Obróbka Grafiki Dla WWW” zaczyna się od 297 PLN netto (365,31 PLN brutto).

Pamiętaj: w Internecie nie masz zbyt wielu możliwości dotarcia ze swoim przekazem do klienta. Masz po prostu serwis internetowy, który odwiedza Twój potencjalny klient. W serwisie tym masz grafikę i treść. Nic więcej. Zatem te 2 elementy decydują o tym, czy Twój potencjalny klient zostanie dłużej, czy zamknie Twoją stronę internetową jeszcze szybciej, niż ją otworzył.

Zastanów się: czy grafika na Twoich serwisach internetowych spełnia kryteria estetyczne, techniczne i sprzedażowe?