Domeny dla ebiznesu

Internet Concept with WWWKażdy ebiznes potrzebuje adresu WWW. Potrzebuje domenę. Najczęściej kilku domen. Pomogę Ci wybrać optymalne dla Twojego ebiznesu domeny.

Wydawać by się mogło, że obecnie z domenami jest już spory problem. Dlaczego? Ponieważ większość dobrych domen jest już zajętych! Hmm, też tak uważasz? Bo ja mam inne zdanie w tym temacie. Postaram się w skrócie przedstawić Ci je.

Do niedawna panowało przekonanie, że dobra domena to krótka domena. W zasadzie im krótsza, tym lepsza. Czy aby na pewno? Zastanów się: czy wolisz mieć domenę www.hfgr.pl czy może www.ToJestBiznes.pl? Oczywiście to tylko przykład. Chodzi mi o to, że o wiele ważniejszy jest sens i przekaz domeny, niż jej długość. Oczywiście długość domeny ma pewne znaczenie, ale nie jest jedynym i absolutnym wyznacznikiem jej wartości i przydatności w ebiznesie.

Wymyślanie domen jest pewnego rodzaju sztuką. Nie jest proste. Musisz spełniać kilka elementów składowych tej układanki:

  • musisz mieć pewną wiedzę na temat tworzenia dobrych domen
  • musisz posiadać pewien talent do konstruowania dobrzebrzmiących i sensownych zlepków słownych
  • musisz umieć ocenić przydatność wymyślonej domeny dla ebiznesu.

Czy powyższe umiejętności są łatwe do zdobycia? I tak i nie. O ile wiedzę na temat domen stosonkowo łatwo i szybko zdobędziesz, o tyle pozostałe dwa punkty to kwestia nabytych lub wrodzonych zdolności, wprawy i doświadczenia. A to wymaga czasu.

Co to znaczy dobra domena? W polskich warunkach ebiznesowych, dobra domena to domena:

  • z końcówką .pl
  • bez polskich znaków (tzw. „ogonków”)
  • prosta do podyktowania (np. przez telefon lub w reklamie radiowej czy wywiadzie)
  • z sensem znaczeniowym
  • w miarę możliwości niezbyt długa
  • dobrym pomysłem jest rym (np. www.DamKram.pl)
  • świetnie brzmi aliteracja (np. www.Neverever.pl)

Jeśli potrafisz samodzielnie opracować doskonałą domenę dla swojego ebiznesu (dla strony WWW Twojej firmy, dla stron / serwisów sprzedazowych, bloga, forum etc.), nie zainteresuje Cię moja oferta. Lecz jeśli chcesz, żeby domenę dla Ciebie opracował ktoś, kto na co dzień zajmuje się domenami – jesteś w odpowiednim miejscu.

Oferuję Ci usługę „Pomoc Przy Wyborze Domeny” w cenie od 497 PLN netto (611,31 PLN brutto). Zdziwisz się, jak wiele doskonałych adresów WWW jest jeszcze wolnych.

Jeśli potrzebujesz jedynie porady, bo na przykład nie możesz się zdecydować między kilkoma domenami – również mogę Ci pomóc.

Tutaj znajdziesz formularz kontaktowy.