Biznesplan dla ebiznesu

Biznesplan (czy biznes plan) to strategia rozwoju. Biznesplan stworzony dla ebiznesu to po prostu ebiznesplan. Jeśli chcesz zawojować Internet, musisz mieć strategię działania. Musisz mieć ebiznesplan.

Business concept. Tools, interier, online, documentsDlaczego 90% firm w Polsce bankrutuje w pierwszym roku swojej działalności?

Wiele osób zaczyna biznes czy ebiznes bez konkretnego planu działania. Mają pomysł. I myślą, że to wystarczy. Jak myślisz, dlaczego 90% firm bankrutuje w pierwszym roku swojej działalności? Czy szansę mają tylko geniusze, najlepsze pomysły, unikalne produkty, wielki kapitał, wykształceni ludzie, szczęściarze? Tak myślisz? Mam nadzieję, że nie. Bo ja również się z tym nie zgadzam.
W Polsce 9 na 10 firm nie dożywa drugiego roku swojej działalności z wielu przyczyn, a podstawową jest bez wątpienia brak precyzyjnego planu działania. Brak biznesplanu.

Kiedy spytasz kogoś, nawet prowadzącego własny biznes czy e-biznes, czy ma biznesplan, to najczęściej usłyszysz odpowiedź, że… tak. Bo kiedyś potrzebował go do urzędu w sprawie dofinansowania, albo do banku w czasie starania się o kredyt. Tak właśnie większość z nas sądzi: biznes plan jest potrzebny tylko w przypadku, gdy musimy go gdzieś, komuś przedstawić. Nieprawda! Biznesplan jest Ci niezbędny, żeby Twój biznes się powiódł.

Kto powinien mieć biznes plan?

Kto potrzebuje biznesplanu? Każdy przedsiębiorca. I każda osoba planująca otworzyć własny biznes. Biznes plan potrzebują firmy jednoosobowe, jak i wielkie przedsiębiorstwa zatrudniające tysiące ludzi. O ile potrzeba sporządzenia biznesplanu dla wielkiej firmy wydaje się większości z nas oczywista, o tyle w przypadku mikro- i małych firm nie jest to już takie jasne.

Pamiętaj: ebiznes to też biznes. Tylko tutaj działasz głównie lub wyłącznie w Internecie. To jedyna podstawowa różnica między biznesem tradycyjnym a ebiznesem. I tak samo jak potrzebujesz biznes planu przy tradycyjnej działalności gospodarczej – w ebiznesie jest Ci niezbędny ebiznesplan. Bez niego będziesz błądzić po omacku. I szansa na sukces będzie niewielka.

Z czego składa się biznesplan?

Jak jest zbudowany dobry biznesplan czy ebiznesplan? Oto podstawowe punkty, szkielet, struktura porządnego biznesplanu:

  • wprowadzenie (wcześniej oczywiście spis treści)
  • profil firmy (tradycyjny biznesplan) lub e-firmy (przy ebiznesplanie)
  • prezentacja zespołu
  • analiza otoczenia biznesowego lub ebiznesowego
  • cel
  • plan organizacyjny i wdrażanie strategii
  • analiza SWOT
  • plan marketingowy
  • prognoza finansowa

Na czym polega usługa „Biznesplan w Sieci, Czyli Ebiznesplan”?

Możesz spróbować napisać biznesplan (lub ebiznesplan, jeśli jest to strategia dla działalności w Internecie) samodzielnie. Jeśli jesteś w stanie poświęcić nieco własnego czasu na nauczenie się, jak tworzyć biznesplan, i wykonać ten dokument samodzielnie – zrób to. Chętnie Ci w tym pomogę. Po lewej stronie znajdziesz formularz zapisu na całkowicie Darmowy Kurs Ebiznesplanowania, czyli kurs jak napisać biznes plan dla ebiznesu. 12 lekcji kursu, masa praktycznych informacji podanych bardzo przystępnym językiem.
Jeśli poczujesz niedosyt wiedzy – możesz kupić ebooka o ebiznesplanowaniu, którego napisaliśmy wspólnie z moim bratem, Piotrem.

Jeśli natomiast nie chcesz tracić czasu na tworzenie biznesplanu samodzielnie, możemy to zrobić za Ciebie. Usługa „Biznesplan w Sieci, Czyli Ebiznesplan” to inwestycja od 1997 PLN netto (2456,31 PLN brutto).

Jeśli masz już biznes plan, ale masz wątpliwości, czy jest dobrze napisany – skontaktuj się z nami, a uzyskasz pomoc.